צוות המכון

ד"ר עליזה ויג

מנהלת מכון סימני קשר, פסיכולוגית קלינית (Ph.D.)

לעליזה ניסיון של מעל 15 שנה כפסיכולוגית במסגרות שונות בארץ ובארה"ב. היא לימדה ב Palo Alto University סטודנטים לתואר שלישי בפסיכולוגיה קלינית, ממובילי ארגון ה DIR הישראלי, מרצה ומדריכה בכירה במודל. עליזה מומחית בטיפול בקשיים רגשיים התנהגותיים והתפתחותיים בקרב תינוקות ילדים ונוער כולל ילדים על הספקטרום האוטיסטי. היא כיום מלמדת, מרצה, ובונה תוכניות הכשרה למוסדות מקצועיים שונים עם בעיות קשר ותקשורת כמו מכונים להתפתחות הילד של משרד הבריאות וקופות חולים, מרכז בייקר, העמותה לילדים בסיכון, סולם, אלו"ט ועוד.

efrat 2

אפרת סבן- מילוא

עובדת סוציאלית, מדריכה בכירה

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל-אביב משנת 2003. מוסמכת שלב 3 בארגון DIR. בעלת ניסיון  של כ20 שנה בטיפול בילדים ובוגרים עם קשיי התפתחות, קשיים נוירו רגשיים ורגשיים ובעיקרם מאובחנים כASD. אפרת היא חברת צוות  מכון "סימני קשר" משנת 2013. מטפלת ומדריכה בכירה במכון. לאפרת ניסיון רב בטיפול בילד ומשפחתו כמו ריכוז תוכניות ביתיות, הדרכות הורים וכן טיפול פרטני. כמו כן לאפרת ניסיון עשיר בריכוז תוכניות שילוב יחידני תוך יצירת קשר ועבודה משותפת עם צוותים פרא רפואיים, צוותים חינוכיים וההורים.

 

shiran

שירן בן-גל

מרפאה בעיסוק (B.O.T) בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה בשיתוף הטכניון.

מטפלת משנת 2012 במגוון אוכלוסיות ילדים ומבוגרים עם הפרעות רגשיות כולל אלו המתמודדים עם הפרעות חרדה, אכילה, סכיזופרניה והפרעות התפתחות שונות כגון הפרעת קשב ולקויות למידה. שירן עובדת כיום בגן טיפולי של ה"עמותה לילדים בסיכון", מטפלת בילדים על הספקטרום האוטיסטי, מודרכת ועובדת על פי עקרונות ה- DIR. העבודה נעשית תוך ביצוע הערכה וטיפול מותאם לכל ילד בחדר הטיפולים, במסגרת החינוכית ובבית מתוך אמונה מלאה בתהליכי שינוי אפשריים.

IMG_4028

הדס קושינסקי

מרפאה בעיסוק (B.O.T) בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים

הדס בעלת ניסיון והיכרות בעבודה עם ילדים בגילאים שונים אשר מאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, בתכניות ביתיות מגוונות אשר נוגעות לניתוח התנהגות ובגני תקשורת ושילוב. כיום עובדת ומודרכת בשיטת הDIR. מטפלת במגוון אוכלוסיות ילדים ומבוגרים על הספקטרום האוטיסטי, כמו גם בבעיות קשב וריכוז, הפרעות רגשיות ונפשיות מורכבות כגון הפרעות אישיות, דיכאון וסכיזופרניה. כמו כן בעלת ניסיון בעבודה עם ילדים מעוכבי התפתחות אשר לומדים במסגרות החינוך המיוחד והרגיל.

 

נדב שבות

עובד סוציאלי ומתמחה לטיפול CBT

לנדב ניסיון עם אוכלוסיות רבות ומגוונות. עבד עם ילדים בסיכון ומגוון קשיים חברתיים התנהגותיים ונפשיים במסגרת מועדונית של הרווחה ברמת גן. כחלק מעבודתו זו היה בקשר הדוק עם המשפחות וכמו כן עם גורמי חינוך על מנת למקסם את תפקוד הילדים מבחינה חינוכית. בנוסף, נדב הדריך שיעורים בתחום ה"השרדות" לילדים, וחנך ילדים עם מוגבלויות פיזיות ואחרות באיל"ן. נדב עובד מזה חמש שנים כמתאם טיפול עם מתמודדים עם מחלות נפש המתגוררים בקהילה. מטפל במכון סימני קשר ומודרך בגישת ה-DIR. העבודה נעשית תוך התאמה לצרכי הילד ומשפחתו, בשילוב משחק וחיבור לעולמו של הילד.

ענבל סיוון

B.O.T. לריפוי בעיסוק, קריה האקדמית אונו.

ענבל בעלת ניסיון בטיפול פרטני עם ילדים ממגוון רחב של לקויות, ביניהן: אוטיזם, הפרעת קשב, לקויות למידה, עיכוב התפתחותי גלובלי וקשיים רגשיים. עבודתה כוללת טיפול ברכישת אבני דרך התפתחותיים, קשיים תשתיתיים כמו חולשת כתפיים, מוטוריקה עדינה וגסה, מרכיבים סנסומוטוריים ועבודה על תפקודים ניהוליים (אינהיביציה, תכנון פעולות, עבודה לפי שלבים ועוד). מודרכת ועובדת על פי עקרונות ה-DIR. הטיפול מותאם אישית לכל ילד ושם דגש על יכולותיו של הילד, וכולל עבודה מתוך הנעה ורצון הילד, בתחומים השונים (קוגניטיבי, רגשי, מוטורי, סנסורי, חברתי ועוד).

טל חורי

קלינאית תקשורת (B.A.), בוגרת החוג להפרעות בתקשורת במכללה האקדמית 'הדסה' בירושלים.

טל בעלת ניסיון בטיפול והדרכת מטופלים עם קשיי שפה, דיבור ותקשורת. עובדת כיום בגן טיפולי של ה"עמותה לילדים בסיכון", בעלת ניסיון בטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי, מודרכת ועובדת על פי עקרונות ה- DIR. במסגרת עבודתה טל מתאימה את ההערכה והטיפול לכל ילד, לפי יכולותיו וצרכיו. לטל ניסיון בטיפול בילדים עם קשיי שיום ושליפה, ארגון מסר ושיבושי היגוי.

טל גורביץ'

קלינאית תקשורת (B.A.), בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה.

טל בעלת ניסיון בעבודה עם ילדים המאובחנים עם מגוון לקויות, ביניהן על הספקטרום האוטיסטי, הפרעות שפתיות והתפתחותיות. במקביל לעבודתה במכון, טל עובדת בגן תקשורת של העמותה לילדים בסיכון עם ילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי ברמות תפקוד שונות במסגרת קבוצתית ופרטנית. מטפלת ומודרכת בגישת ה-DIR. העבודה נעשית תוך התאמה לצרכי הילד ומשפחתו, בשילוב משחק וחיבור לעולמו של הילד.

מכון טיפולי התפתחותי רב תחומי

בהנהלת ד"ר עליזה ויג