טיפולים

סוגי הטיפולים במכון כוללים ליווי ריגשי, ריפוי בעיסוק, קלינאות תיקשורת והדרכות להורים ואנשי חינוך, גם כהכנה להליך שילוב של ילד עם בעיות התפתחותיות במסגרת חינוכית רגילה.

כל הטיפולים מבוצעים על ידי מומחים בעלי רשיון משרד הבריאות לתחומם ומרוכזים תחת "מנהלת מקרה", ד"ר עליזה ויג שהנה פסיכולוגית קלינית ומומחית לטיפול בשיטת ה-DIR. ד"ר עליזה ויג מעורבת לכל אורך הדרך, החל משלב הראיון הראשוני (אנמנזה) של המשפחה המגיעה לטיפול במכון.

כל תוכנית טיפולית מתוכננת בקפידה כך שתתאים לפרופיל ההתפתחותי ולמבנה האישיות האינדיבידואלי של הילד.

הטיפולים ניתנים באמצעות משחק טיפולי (FloorTime) או שיחה טיפולית (TalkTime) ומטרתם ליבנות אינטרקציות ריגשיות עם הילד, באופן המאפשר למידה של כישורים חדשים (התפתחות).

חלק מהטיפולים מצולמים בוידאו ומהווים בסיס להעמקת ההבנה וההתקדמות  של התהליך הטיפולי בין צוות המטפלים, ההורים ואנשי החינוך המעורבים בחייו של הילד.

אחת לשלושה חודשים מתקיימות פגישות תקופתיות של המשפחה עם ד"ר עליזה וכל המטפלים של הילד במכון. בפגישה התקופתית סוקרים את התהליך שעברנו עם הילד בשלושת החודשים הקודמים ומגדירים מטרות להמשך. זהו הזמן של ההורים להעלות נקודות, ציפיות, קשיים חדשים שצצו או לחשוב על הרחבה או שינוי המסגרת הטיפולית או החינוכית של הילד.
לאחר הפגישה, המשפחה מקבלת דוח כתוב, המפרט את התהליך הטיפולי והמלצות לגבי ההמשך.

מכון טיפולי התפתחותי רב תחומי

בהנהלת ד"ר עליזה ויג